UEFA EURO 2020 (2021)

OneBahis Sitesine Gir ve EURO’ya bahis yap

Euro 2020: 2021 turnuva ne zaman düzenlenecek ve kimler kalifiye oldu?

Londra, Glasgow, Petersburg ve Roma, 2021’de 11 Haziran – 11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 24 takımlı turnuvanın 12 UEFA Euro 2020 (2021) ev sahibi arasında yer alıyor.

Euro 2020’ye kim ulaştı ve turnuva nasıl işleyecek?

Covid, Euro 2020’yi bir yıl geriye 2021’e koydu, ancak 24 taraf 11 ev sahibi şehirde oynamaya devam edecek. Dublin ve Bilbao Nisan ayında programdan çıkarıldı ve Sevilla eklendi.

10 grubun her birinden ilk iki takım Euro 2020’ye katılmaya hak kazandı ve kalan dört sıra play-off’larda belirlendi ve İskoçya, turnuvada İngiltere ve Galler’e katılmak için Sırbistan’ı penaltı atışlarında yendi.

UEFA Euro 2020 (2021) grup kurası

A Grubu: İtalya, İsviçre, Türkiye, Galler

B Grubu: Belçika, Rusya, Danimarka, Finlandiya

C Grubu: Ukrayna, Hollanda, Avusturya, Kuzey Makedonya

D Grubu: İngiltere, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, İskoçya

E Grubu: İspanya, Polonya, İsveç, Slovakya

F Grubu: Almanya, Fransa, Portekiz, Macaristan

UEFA Euro 2020 (2021) ne zaman ve nerede düzenlenecek?

  1. UEFA EURO 2020 (2021) Avrupa Şampiyonası 11 Haziran – 11 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve turnuvanın 60. doğum gününü kutlamak için kıta genelinde 12 şehir ve stadyum ev sahibi olarak seçildi.
  • Amsterdam (Hollanda) – Johan Cruyff Arena
  • Bakü (Azerbaycan) – Olimpiyat Stadı
  • Sevilla (İspanya) – Ramon Sanchez-Pizjuan Stadyumu
  • Bükreş (Romanya) – Arena Nationala
  • Budapeşte (Macaristan) – Puskas Arena
  • Kopenhag (Danimarka) – Parken Stadyumu
  • Glasgow (İskoçya) – Hampden Parkı
  • Londra (İngiltere) – Wembley Stadyumu
  • Münih (Almanya) – Allianz Arena
  • Roma (İtalya) – Stadio Olimpico
  • Saint Petersburg (Rusya) – Krestovsky Stadyumu

Açılış maçı 11 Haziran’da Roma’daki Stadio Olimpico ev sahipliği yapacak, İngiltere’nin ulusal stadyumu Wembley ise hem yarı final hem de final ile Dublin’de oynanması planlanan son 16 beraberlik maçına ev sahipliği yapacak.

Pan-Avrupa evrelemesinin bir sonucu olarak, 55 takımın tamamı yeterlilik sürecinde yer aldığı hiçbir ülkeye otomatik bir yer verilmedi.

Euro 2020 grup aşaması programı

Her stadyum, 11 Haziran ile 23 Haziran arasında gerçekleşecek olan üç grup aşaması maçına ev sahipliği yapacak.

Grup aşamaları için ev sahibi şehirler eşleştirildi:

A Grubu: Roma ve Bakü
B Grubu: Saint Petersburg ve Kopenhag
C Grubu: Amsterdam ve Bükreş
D Grubu: Londra ve Glasgow
E Grubu: Sevilla ve Saint Petersburg
F Grubu: Münih ve Budapeşte

Kalifiye olan her ev sahibi ülke, grup aşamalarında evinde en az iki oyun oynayacak. Eşleştirilmiş her iki ülke de hak kazanırsa (örneğin, İngiltere ve İskoçya’nın ikisi de hak kazanırsa D Grubuna alınırlar), o zaman hangi ülkenin doğrudan grup aşaması karşılaşmasına ev sahipliği yapacağını belirlemek için bir kura çekilecektir.

Her grubun kazananları ve ikincileri ile en iyi dört üçüncü olan takımlar eleme aşamalarına ulaşacak.

UEFA EURO 2020 (2021) Eleme programı

Her şehir, Londra yarı final ve final için sahneye çıkmadan önce son 16 veya çeyrek final maçına ev sahipliği yapacak. Üçüncülük maçı yok. Elemeler 26 Haziran ile 11 Temmuz arasında yapılacak.

Round 16
26 Haziran: 1A – 2C, Londra – 2A – 2B, Amsterdam
27 Haziran: 1B v 3A/D/E/F, Bilbao – 1C v 3D/E/F, Budapeşte
28 Haziran: 2D v 2E, Kopenhag – 1F v 3A/B/C, Bükreş
29 Haziran: 1E v 3A/B/C/D, Glasgow – 1D v 2F, Londra

Çeyrek finaller
2 Temmuz: Saint Petersburg ve Münih
3 Temmuz: Bakü ve Roma

Yarı final
6 ve 7 Temmuz: Londra

Final
11 Temmuz: Londra

Euro grup maçlar

11 Haziran Cuma

A Grubu: Türkiye – İtalya; Başlangıç ​​20:00 (Roma)

12 Haziran Cumartesi

A Grubu: Galler – İsviçre; Başlama vuruşu 14:00 (Bakü)

B Grubu: Danimarka – Finlandiya; Başlangıç ​​17:00 (Kopenhag)

B Grubu: Belçika – Rusya; Başlangıç ​​saati 20:00 (St Petersburg)

13 Haziran Pazar

D Grubu: İngiltere – Hırvatistan; Başlama vuruşu 14:00 (Londra)

C Grubu: Avusturya – Kuzey Makedonya; Başlangıç ​​17:00 (Bükreş)

C Grubu: Hollanda – Ukrayna; Başlangıç ​​20:00 (Amsterdam)

14 Haziran Pazartesi

D Grubu: İskoçya – Çek Cumhuriyeti; Başlama vuruşu 14:00 (Glasgow)

E Grubu: Polonya – Slovakya; Başlangıç ​​17:00 (St Petersburg)

E Grubu: İspanya – İsveç; Başlangıç ​​20:00 (Sevilla)

15 Haziran Salı

F Grubu: Macaristan – Portekiz; Başlangıç ​​17:00 (Budapeşte)

F Grubu: Fransa – Almanya; Başlangıç ​​20:00 (Münih)

16 Haziran Çarşamba

B Grubu: Finlandiya – Rusya: Başlama Saati 14:00 (St Petersburg)

A Grubu: Türkiye – Galler: Başlangıç ​​17:00 (Bakü)

A Grubu: İtalya – İsviçre; Başlangıç ​​20:00 (Roma)

17 Haziran Perşembe

C Grubu: Ukrayna – Kuzey Makedonya; Başlangıç ​​14:00 (Bükreş)

B Grubu: Danimarka – Belçika; Başlangıç ​​17:00 (Kopenhag)

C Grubu: Hollanda – Avusturya; Başlangıç ​​20:00 (Amsterdam)

18 Haziran Cuma

E Grubu: İsveç – Slovakya; Başlama vuruşu 14:00 (St Petersburg)

D Grubu: Hırvatistan – Çek Cumhuriyeti; Başlangıç ​​17:00 (Glasgow)

D Grubu: İngiltere – İskoçya; Başlangıç ​​20:00 (Londra)

19 Haziran Cumartesi

F Grubu: Macaristan – Fransa; Başlangıç ​​14:00 (Budapeşte)

F Grubu: Portekiz – Almanya; Başlangıç ​​17:00 (Münih)

E Grubu: İspanya – Polonya; Başlangıç ​​20:00 (Sevilla)

20 Haziran Pazar

A Grubu: İtalya – Galler; Başlangıç ​​17:00 (Roma)

A Grubu: İsviçre – Türkiye; Başlangıç ​​17:00 (Bakü)

21 Haziran Pazartesi

C Grubu: Kuzey Makedonya – Hollanda; Başlangıç ​​17:00 (Amsterdam)

C Grubu: Ukrayna – Avusturya; Başlangıç ​​17:00 (Bükreş)

B Grubu: Rusya – Danimarka; Başlangıç ​​20:00 (Kopenhag)

B Grubu: Finlandiya – Belçika; Başlangıç ​​saati 20:00 (St Petersburg)

22 Haziran Salı

D Grubu: Çek Cumhuriyeti – İngiltere; Başlangıç ​​20:00 (Londra)

D Grubu: Hırvatistan – İskoçya; Başlangıç ​​20:00 (Glasgow)

23 Haziran Çarşamba

E Grubu: Slovakya – İspanya; Başlangıç ​​17:00 (Sevilla)

E Grubu: İsveç – Polonya; Başlangıç ​​17:00 (St Petersburg)

F Grubu: Almanya – Macaristan; Başlangıç ​​20:00 (Münih)

F Grubu: Portekiz – Fransa; Başlangıç ​​20:00 (Budapeşte)

Her grupta ilk iki artı en iyi dört üçüncü takım geçer.

UEFA EURO 2020 (2021) Eleme aşaması

Round 16

26 Haziran Cumartesi

Oyun 1: A Grubu ikincileri ve B Grubu ikincileri; Başlangıç ​​17:00 (Amsterdam)

  1. Oyun: A Grubu birincileri ve C Grubu ikincileri; Başlangıç ​​20:00 (Londra)

27 Haziran Pazar

Oyun 3: C Grubu galipleri ile D/E/F Grubunda üçüncü olan taraf; Başlangıç ​​17:00 (Budapeşte)

  1. Oyun: B Grubu kazananları ile A/D/E/F Grubunda üçüncü olan taraf; Başlangıç ​​20:00 (Sevilla)

28 Haziran Pazartesi

Oyun 5: D Grubu ikincileri ve E Grubu ikincileri; Başlangıç ​​17:00 (Kopenhag)

Oyun 6: F Grubu galipleri ile A/B/C Grubunda üçüncü olan taraf; Başlangıç ​​20:00 (Bükreş)

29 Haziran Salı

  1. Maç: D Grubu birincileri ve F Grubu ikincileri; Başlangıç ​​17:00 (Londra)

Oyun 8: E Grubu kazananları ile üçüncü olan taraf A/B/C/D Grubu; Başlangıç ​​20:00 (Glasgow)

Çeyrek finaller

2 Temmuz Cuma

Çeyrek final 1: Oyun 6 galibi vs Oyun 5 galibi; Başlangıç ​​17:00 (St Petersburg)

Çeyrek final 2: Oyun 4 galibi vs Oyun 2 galibi; Başlangıç ​​20:00 (Münih)

3 Temmuz Cumartesi

Çeyrek final 3: Oyun 3 galibi ile Oyun 1 galibi; Başlangıç ​​17:00 (Bakü)

Çeyrek final 4: Oyun 8 galibi ile Oyun 7 galibi; Başlangıç ​​20:00 (Roma)

Yarı final

6 Temmuz Salı

Yarı final 1: Çeyrek final 2 kazananı vs Çeyrek final 1 kazananı; Başlangıç ​​20:00 (Wembley, Londra)

7 Temmuz Çarşamba

Yarı final 2: Çeyrek final 4 kazananı vs Çeyrek final 3 kazananı; Başlangıç ​​20:00 (Wembley, Londra)

Final

11 Temmuz Pazar

Başlangıç ​​20:00 (Wembley, Londra).

1xbet sitesi ile kalın ve UEFA EURO 2020 (2021) bahis yaparak kazanın!